کفسابی

کفسابی چیست

کفسابی چیست ؟

به هر عملی که به موجب آن ، لایه از روی سطح زمینی برداشته شود کفسابی می گویند اما در باور عامه مردم ، کفسابی عملی ست که حتما بواسطه دستگاه انجام شده و مخصوص سطوح مرمری و سرامیکی داخلی اماکن مسکونی یا اداری تجاری می باشد .

فواید استفاده از کفسابی چیست ؟ خیلی از کسبه ، سطح زمین فروشگاه خود و تاثیر آن روی بازتاب نور را بسیار مهم قلمداد می کنند و در صورت عدم رضایت از آن در صدد تعویض کف بر می آیند ؛ شاید برای خود شما نیز پیش آمده باشد که از پوشش کف منزل خود خسته شده و قصد اعمال تغییراتی روی آن داشته باشید . یکی از مقرون به صرفه ترین روش های تحقق این امور استفاده از کفسابیست . اینکه محاسن استفاده از کفسابی چیست در اینجا مشخص می شود ، سطح زمین مورد نظر با استفاده از کفسابی قابلیت نو شدن و حصول درخشندگی اولیه خود را دارد و با این کار از صرف هزینه هنگفت تعویض کف معاف می شوید . کفسابی باعث شده تا تمامی زائده هایی که طی سالیان ، روی زمین به وجود آمده است زدوده شده و حفره های احتمالی به وجود آمده نیز پر شوند ، ازین روست که گفته می شود کفسابی خوب حکم تعویض سطح ( با همان خروجی ها ) را دارد .  پاسخ دیگر به سوال فواید استفاده از کفسابی چیست ذکر این مطلب است که با اعمال کفسابی ، علاوه بر افزایش عمر و استحکام سنگ ، نظافت آن نیز آسان تر می شود .

خصوصیات ( ویژگی های کفسابی خوب و استاندارد)  کفسابی چیست ؟ بدیهیست اولین نشانه یک کفسابی خوب عدم وجود پستی بلندی در پایان کار می باشد ، به عبارتی دیگر ، سطح پرداخت شده باید یکدست (چه از نظر شفافیت و چه از نظر پستی و بلندی ) باشد که این امر با استفاده از لقمه های یکسان در تمام طول مدت انجام کار توسط کفسابی متبحر انجام پذیرد . ویژگی حاءز اهمیت دیگر کفسابی خوب نقاطیست که دسترسی به آن ها مشکل است ( مانند گوشه دیوار ها و پله ها ) و عدم وجود خلاء در میان قطعات سنگ و سرامیک . از موارد دیگر نیز می توان به میزان ماندگاری عمل انجام شده اشاره کرد .

نام متدهای مختلف کفسابی چیست ؟ کفسابی با فرچه سیمی (ساب سنگ با سیم فلزی و رفع موقتی آلاینده ها ) ، کفسابی کامل (لایه برداری و برق اندازی) ، کفسابی با رزین (مخصوص سطوحی که پتانسیل حفرهدار شدن را دارند ) ، کفسابی پولیش ( به خواست کارفرما جهت جلای بیشتر سطح که پس از کفسابی معمولی اعمال می شود )، کفسابی موزائیک (که بعد از این عمل لایه ای مانند پارکت آن را می پوشاند ) و  کفسابی پارکت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *