کفسابی نمایشگاه

کفسابی نمایشگاه

کفسابی نمایشگاه : تا به اینجای کار اغلب مقالاتی که در خصوص کفسابی و سنگسابی اماکن گوناگون در مجموعه کفسابی زعفرانی بررسی کرده‌ایم در مورد ساختمان هایی مسکونی بوده اند که نیازمند همسان سازی سطوح افقی و همچنین از بین بردن عوامل نامطلوب سطح بوده اند ، این در حالیست که تنها مشتری و خواستار کفسابی افراد خانه دار و کارفرمایانی از این قبیل نیستند که نیاز به تغییر کف منزل خود داشته باشند . در همین راستا و در نمایی کلی تر ، کفسابی مختص هر مکانی که سطح آن پرداخت نشده و بواسطه فعالیت مستقیم انسان فرش شده است کارایی دارد .

به بیانی ساده تر با صرف نظر از راه ها و مسیر هایی که صورت سنگلاخ وجود داشته و یا خیابان ها و بزرگراه هایی که بواسطه آسفالت پوشانده شده است می توان ادعا کرد که همه سطوح دیگر ، قابل کفسابی و پذیرش این عمل می باشند اما به دلیل اینکه سود و منفعت این اقدامات را همه جا نمی بینیم ، عملاً اینگونه برداشت می شود که کفسابی در این نقطه کارایی ندارد .

 

به عنوان مثال یک پیاده‌روی پرتردد که به واسطه بلوک های بتنی فرش شده است – علیرغم تردد زیادی که بر روی آن وجود داشته و امکان مسدود کردن آن وجود ندارد – از یک سو با عوامل تهدید آمیزی مانند ضرباتی که به آن وارد می شود و یا تغییرات نامساعد جوی در اندک زمانی پس از اعمال این روش مجدداً کیفیت خود را از دست داده و همانند شرایطی که به کلی سنگسابی اعمال نشده است ، دارای همان میزان درخشندگی  و ظاهر قبلی می شود . از سویی دیگر می ‌دانیم که کفسابی باعث کاهش اصطکاک یک سطح می ‌شود ، در نتیجه در برخی از سطوح نیز علاوه بر اینکه عملاً امکان کفسابی مستمر سودمند نمی باشد ، بلکه اعمال آن نیز رهگذران و عابرین پیاده را با تهدیداتی نیز روبرو می سازد – مانند لیز خوردن بر روی سطح خیس در اثر اصطکاک کمی که ماحصل ساب سطح مذکور می باشد – به همین دلیل است که با وجود امکان کفسابی در سطوح و محل های گوناگون آن را تنها در محیط های سربسته و مکان هایی که زیبایی آنها برای کارفرما مهم می‌باشد می‌بینیم .

در همین راستا نمایشگاه ها به عنوان مکان هایی که عرضه کننده محصولات فیزیکی به عموم مشتریانشان می باشند ، یکی از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار در فروش که به بهبود کیفیت آن و همچنین افزایش کمیت مراجعین منجر می‌شود زیبایی محیط فروشگاه می دانند .

برپایی دکوراسیون های گرانقیمت در یک نمایشگاه و تغییر آن در فواصل زمانی معین که خود گواهی بر این ادعاست ، به این دلیل انجام می‌شود که چشم مشتری به محیطی یکسان عادت نکرده و با اعمال این تغییرات به جذب و کشش  مخاطبین و مشتریان بالقوه منجر گردد .

با صرف نظر از سیستم های نور ، قفسه بندی ، جایگذاری کالاها و همچنین اجناسی که در یک نمایشگاه وجود دارد ، کف این مکان به عنوان یکی از وجوه ششگانه این محیط تاثیر بسزایی در بازتاب وسایل و همچنین انعکاس تصاویر دارد ، به همین دلیل همواره کسبه مذکور توجه ویژه ای به آن و کفسابی نمایشگاه دارند .

زمانی که از یک نمایشگاه صحبت می کنیم ، این مکان ممکن است محلی برای فروش خودروهای لوکس و یا مبلمان های خانگی و اداری باشد ؛ لذا با مفهوم عام و گسترده‌ای روبرو هستیم اما موضوعی که بین همه آنها مشترک است ماهیت لوکس بودن این فروشگاه ها و نحوه نمایش اجناس به بهترین شکل آن ها می باشد . به همین دلیل اگر دقت کرده باشید در اغلب نمایشگاه های ماشین سطح زیرین با کمک کفسابی نمایشگاه – فارغ از اینکه سنگ روشن یا تیره می باشد – آنچنان براق و درخشان است که گاه می توان تصویر خودرو های مزبور را در آنها دید و یا در نمایشگاه مبلمان با توجه به ماهیت چوبی که این گونه سخت افزارها دارند ، صاحب امتیازی با سلیقه با مزین کردن سطح مغازه خود به پارک یا کف پوش های چوبی علاوه بر اینکه یک هارمونی و هماهنگی میان محیط داخلی نمایشگاه به وجود آورده و فضای حقیقی یک خانه مسکونی را برای مشتریان تداعی می‌کند می تواند به جلوه گری بیشتر محصولات خود نیز کمک کند .

با گذر از این توضیحات باید گفت که بسیاری از این اماکن چنانچه در بدو ساخت یا بازسازی با محصولاتی که نامشان را آوردیم فرش شده باشند به دلایل مختلفی پس از چندی نیاز به ترمیم ، بازسازی و کفسابی نمایشگاهپیدا می کند . در همین اثنا به دلیل اینکه با مثال دو نمایشگاه خودرو و مبلمان وارد بحث شدیم توضیحات را نیز با همین دو مثال ادامه می دهیم .

در کفسابی نمایشگاه ماشین به دلیل تردد خودروهایی -که گاه وزن آنها از دو تن نیز فراتر می روند – بر روی سطوحی نازک و ظریف سبب می شود تا در صورت عدم نصب صحیح این محصولات در محل ، هریک دچار شکستگی و ترک خوردگی های فراوانی شوند که به مرور زمان و با افزایش تعداد آنها شمایلی نامطلوب و مخالف تمایلات کارفرما را به خود می گیرند و از سوی دیگر نمایشگاه مبلمان جابه‌جایی این محصولات سبب می شود تا علاوه بر فرورفتگی ها و ناخنک هایی که روی سطح بوجود می آید ، پایه این محصولات نیز در اثر کشش خط و آثاری بر روی زمین به جای بگذارد . بی تردید عوامل تهدید کننده سطوح مذکور که ساده‌ترین آنها قدم زدن افراد متعدد بر روی آن می باشد بسیار زیاد هستند اما این عوامل هر چه که باشند و هم به هر میزانی که باشند نیازمند کفسابی نمایشگاه بوده تا با زدودن لایه های چسبیده بر روی آن ، همسان سازی ناهمواری‌ها و همسطح کردن فرورفتگی ها با قسمت های برآمده و در نهایت پولیش کردنشان ، به زیبای روز اول خود برسند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *