کفسابی سنگ مرمر

کفسابی سنگ مرمر

کسانی که با کفسابی سنگ مرمر جانی دوباره به کف ساختمان یا محل کار خود داده اند به یکی از مشتریان پرو پا قرص این خدمات تبدیل شده اند . در متن روبرو به معرفی ویژگی های کفسابی سنگ مرمر برای کسانی که از این خدمات تاکنون استفاده نکرده اند می پردازیم .

سنگ مرمر یک ماده طبیعی تقریباً گران قیمت است که بیشتر در مکان های پرجمعیت مورد استفاده قرار می گیرد . از آن حتی برای ساخت آثار هنری تاریخی نیز استفاده می شود .  این ماده طبیعی یکی از زیباترین سنگ ها برای نصب در نقاط مختلف یک ساختمان است ، ولی بیشترین استفاده از آن برای فرش کردن کف ، مخصوصاً کف سالن و آشپزخانه است  چرا که این سنگ نسبت به نور آفتاب حساس است و با قرارگیری در مقابل آن کدر می شود . نصب سنگ مرمر می تواند حس شادابی را القا کند و فضای خانه شما را روح نواز تر جلوه دهد . شما می توانید نوع تک رنگ یا رنگی آن را برای نصب انتخاب کنید ولی آنچه قبل از انتخاب رنگ اهمیت پیدا می کند هزینه های خرید و نصب آن است .

ویژگی هایی چون طول عمر بالا، شکل پذیری ، زیبایی و کیفیت بالای سنگ مرمر در طول زمان برای مصرف کنندگان مسجل شده تا از آن به عنوان اولین ماده ساختمانی برای زیبا سازی و کف پوش کردن منازل استفاده کنند . می توان از آن در اتاق نشیمن ، راهروها ، حمام ، آشپزخانه و حتی در فضای باز مانند بالکن و باغ استفاده کرد . این سنگ با لایه ها ، رنگ ها و سایه های مختلف در بافت خود بهترین سنگ برای استفاده در مکان هایی است که از تنوع رنگ زیاد در طراحی خود استفاده می کنند .

نحوه مراقبت از کف پوش مرمری :

مراقبت از سنگ مرمر کف پوش نسبتاً ساده است . برای حفظ کف پوش مرمری تنها به مراقبت های معمولی نیاز خواهید داشت . اگرچه سنگ مرمر در برابر لکه ها مقاومت کمتری را از خود نشان می دهد ؛ ولی شما می توانید با مراقبت های به موقع میزان آسیب دیدگی آن را کاهش دهید . برای مثال به محض مشاهده آلودگی روی سطح سنگ اگر لکه ها را پاک کنید دیگر سنگ دچار آسیب جدی نخواهد شد . برای حذف لکه ها تنها استفاده از آپ و پارچه ای نرم مناسب خواهد بود . دقت کنید تا از مواد شیمیایی و یا جرم گیر ها و حتی فرچه های فلزی برای از بین بردن لکه ها استفاده نکنید ، زیرا در کوتاه مدت به سطح سنگ آسیب می رسانند و در بلند مدت آنرا از بین خواهند برد . برخی از سنگ های مرمر به گونه ای هستندکه در برابر آب مقاومت زیادی ندارند و استفاده زیاد از آب برای شست و شوی  آن ها سبب حل شدن قسمتی از سنگ در آب می شود ، در نتیجه در سطح سنگ برآمدگی های ناموزون ایجاد می کنند . این مورد و مواردی از قبیل ساییدگی ، کدر شدن سطح سنگ ، هم تراز نبودن سنگ ها هنگام نصب و … باعث شده است تا افراد از فرآیند کفسابی برای برطرف کردن آلودگی ها و براق و درخشان نمودن سنگ استفاده کنند .

فرآیند کفسابی:

بعضی از افراد خانه دار با از دست رفتن جلا و درخشندگی سنگ کف خانه شان در سال های نچندان دور اقدام به سنگ کردن دوباره آن می کردند ، در حالی که  سنگ قبلی هنوز قابلیت استفاده را داشت . در سالهای اخیر با ورود فناوری کفسابی به کشور بخش قابل توجهی از هزینه های این افراد از جمله خرید سنگ جدید ، مبالغ پرداختی به کارگران ، استادان بنا و همچنین اتلاف وقت از بین رفت و آن ها توانستند با هزینه هایی به مراتب پایین تر و بدون نیاز به تخریب کف جلا و درخشندگی قبلی سنگ را دوباره به آن باز گردانند . متخصین سنگ ساب با بهره گیری از بروز ترین دستگاه ها تمام تلاش خود را انجام می دهند تا بتوانند این مهم را برای مشتریان به ارمغان آورند .  بدین منظور در فرآیند کفسابی سنگ مرمر از لقمه های نرم تری استفاده می کنند تا سطح سنگ را براق و درخشنده نمایند ؛ چرا که سنگ مرمر بدلیل ساختار خاص خود (تشکیل شدن از بلور های درشت) در مقایسه با سنگ هایی چون گرانیت از درجه سختی کمتری برخوردار است . برای مثال اگر کفسابی برای سنگ گرانیت در سه مرحله انجام می شود کفسابی سنگ مرمر به دو مرحله کاهش پیدا می کند . در مرحله اول ترمیم های لازم در شکستگی و لقی های سنگ کف برطرف می شود و با استفاده از لقمه های ضخیم تر دستگاه سعی می کنند تا برآمدگی و جرم های سنگ را از بین ببرند . در مرحله دوم با لقمه نرم تر سطح سنگ را براق می کنند . مرحله دوم تا 12 بار با در خواست مشتری می تواند تکرار شود تا سنگ بهترین درخشندگی را داشته باشد .

مزیت های کفسابی سنگ مرمر :

  1. کاهش در هزینه های تعمیر ساختمان به دلیل یکی شدن فرآیند باز سازی ، تعمیر و کف سازی
  2. قیمت پایین  کفسابی
  3. عدم ایجاد مزاحمت طولانی مدت در مجتمع های مسکونی برای افراد
  4. برطرف شدن هر گونه موج ، برآمدگی در سطح سنگ
  5. پر شدن تمامی درز ها و شکاف ها بعد از عملیات کفسابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *