کفسابی در شهر تهران

کفسابی در شهر تهران

کفسابی در شهر تهران : اگر مقلات پیشین کفسابی زعفرانی را مطالعه کرده باشید ، به خوبی با مفهوم کفسابی در شهر تهران و سایر استان های کشور ، مراحل ، کیفیت و ابزار اجرای آن آشنا شده اید . با این وجود گاهی سوالی ذهن مخاطبین و علاقه مندان به کفسابی را مبنی بر اینکه آخرین درجه و حد صاف و صیقلی شدن سطوح کجاست ، مشغول می کند !

می دانیم که در کفسابی در شهر تهران ، با کیفیت ترین نوع کفسابی ، ساب ایتالیاییست ؛ روشی که در آن سطح صاف پیش روی ده ها بار با لقمه های ظریف تر خراش برداشته ، در مقیاسی ذره بینی صاف می شوند و در انتها با لایه های رزینی و براق کننده سیراب می گردند . با وجود اینکه در این حالت سطح مورد نظر ما همانند آینه بازتابنده نقوش و تصاویر مافوق خود می باشد ، اما آیا اعمال این روش روی پله ها ، سطوح شیبدار و نقاط حساس سازه ما لازم الاجراست ؟ بی تردی پاسخ منفیت ، چرا که صافی بیش از حد کف به معنای افزایش احتمال لیز خوردن می باشد و در مواقعی که انسان پای افزار مناسب به پا نداشته و یا سطح خیس و نمناک باشند با بر هم خوردن تعادل وی و ایجاد خسارات فراوانی همراه است .

این مقدمه از این روی بیان شد که بدانیم اگرچه صافی سطح جذاب و مطلوب است ، اما همانند دارویی که برای بیماری معالج و بیمار دیگری کشنده است ، بیشینه اعمال صافی در هر نقطه ای مطلوب نیست . در همین راستا Friction یا اصطکاک به عنوان نیرویی مقاومتی سبب می شود تا همه اجسام (از جمله پای انسان و لاستیک خودرو) با ایجاد جوشی سرد میان خود و سطح مذکور روی آن به صورت ثابت قرار گرفته و با اعمال نیروی متقابل به همین تکیه گاه ، حرکت کنند . بدیهیست که اگر این میزان اصطکاک کمتر از حدی استاندارد باشد ، انسان همانند قدم زدن در روزهای برفی و سرد سال یا پیست های پاتیناژ برای حرکت یا ایستادن به مشکل بر می خورد و زیاد شدن آن نیز همانند پیست های دو و میدانی برای اعمال در فضاهای شهری فاقد ظرافت و زیباییست . از این روی کفسابی در شهر تهران با پیدا کردن حد وسط و مطلوب این ناهمواری ، درصدی از اصطکاک را در نواحی خاصی به ترتیبی اعمال می کند تا علاوه بر حفظ زیبایی ، قدم زدن ساکنین ساختمان مذکور نیز آسان بوده و قرار گیری ایستای اشیاء تحت تنش (مانند فرش ، قالیچه و یا میز های پذیرایی) هم با چالشی روزمره آزموده نشوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *