پیچ و رولپلاک نما سنگ

پیچ و رولپلاک نما سنگ

پیچ و رولپلاک نما سنگ

امروزه در خواست پیچ و رولپلاک نما سنگ یکی از درخواست های ثابت و تکراری متقاضیان از متخصصین نصب و تقویت نما می باشد ، درخواست ترمیم نمایی که چندی بیش از ساخت آن نگذشته و هنوز می توان بوی مصالح استفاده شده در سازه جدید التاسیس را استشمام کرد . اگرچه در سال های اخیر و به دنبال وضع قوانینی مجموعه های نصاب سنگ موظفند تا یک دهه به تعمیر و تقویت رایگان ماحصل کار خود پرداخته و مسئولیت حوادث احتمالی آن را بر عهده گیرند ، اما با وجود عدم قطعیت در اجرای آن و عدم تصویب سراسری این قانون نمی توان روی اجرایی شدن آن حساب باز کرد . اما سوالی که اینک مطرح می شود این است که چرا سازه های قدیمی و حتی نوساز به  پیچ و رولپلاک نما سنگ نیاز پیدا می کنند ؟!

طبق تجربه ای ملموس و پرتکرار ، زمانی که شما قصد چسباندن ورقی کاغذی را بر روی سطح دیگری داشته باشید ، به اعمال چسب به گوشه گوشه این ورق مبادرت ورزیده و با کسب اطمینان از چسبندگی نقاط حساس آن ، اقدام به وصل این تکه کاغذ می کنید . پس از اتصال دو قطعه ، اندکی صبر کرده و در نهایت تمام سعی خود را برای عدم آسیب رسانی عوامل نامطلوب خارجی به آن می کنید . حال بیایید این مثال را به سنگ ساختمانی تعمیم دهیم . در نصب سنگ های ساختمانی ، ملات سیمان و ماسه حکم چسب مایع در مثال ما را دارد ، پس چنانچه نصّاب سنگ همه جای آن را نپوشانده و یا ملات مرغوبی تولید نکرده باشد ، هیچ تضمینی برای بقای سنگ در جای خود وجود ندارد . از سویی دیگر گاهی وجود یک شکاف کوچک به “پاشنه آشیل” نمای یک ساختمان تبدیل شده و دومینو وار به قسمت های دیگر آن نیز سرایت می کند . به عنوان مثال اگر به فاصله میان دو قطعه سنگ مقداری آب نفوذ کند ، سرمای هوا و یخ زدگی این مایع حجم یخ را افزایش داده و به شکستن سنگ از درون می انجامد . امکان پرورش قارچ و کپک ، نفوذ هوای سرد و گرم ، کاهش کیفیت اسکوپ نگهدارنده و امکان لانه کردن جانوران کوچک در این محیط از پیامدهاییست که در اثر وجود این شیار در دل نمای سنگی انجام خواهد گرفت .

حال پیچ و رولپلاک نما سنگ به عنوان یکی از سریع و ارزان ترین راه حل های موجود و یکی از زیر مجموعه های خدمات کفسابی، با امکان رسوخ پیچ های متعدد در فاصله 5 سانتی متری از یکدیگر و به عمق شش سانتیمتر به دل دیوار سبب می شود تا قطعات سنگی در جای خود فیکس شده و با بروز هر عامل نامطلوبی اعم از تغییرات آب و هوایی ، لرزش ساختمان ، برخورد ضربه ، ایجاد تنش و باد شدید فرو نریزد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *