نماشویی دوره ای

نماشویی دوره ای

اگر بخواهیم مقدمه ساده ای برای نماشویی دوره ای بیان کنیم می ‌توانیم به استحمام مستمر خود و یا شستشوی لباس هایمان اشاره کنیم. بی ‌تردید هیچگاه فردی را نمی یابید که از اینکه پارسال یا ماه پیش به حمام رفته است احساس پاکیزگی کرده و بیان کند که دیگر نیازی به شستشوی بدن خود ندارد و یا اینکه فردی بواسطه شستن لباس هایش به تازگی ، در صورت کثیف شدن آن مجدداً به این کار اهتمام نورزد . با صرف نظر از افرادی که رفتاری غیرعادی داشته و در این مورد قابل پیش‌بینی نیستند ، می‌توان گفت که همه انسان ها در سراسر دنیا به اهمیت این موضوع پی برده و در صورت امکان به صورت مستمر به آن می پردازند .

 

با توجه به این مقدمه می ‌توان گفت که نمای یک ساختمان نیز همانند بدن یا پوششی است که بر روی اسکلت آن سوار شده است ؛ با این تفاوت که تاثیر بد رنگ ، بو و جلوه های نامطلوب آن در کوتاه مدت از نمونه انسانی خود کمتر بوده ، اما به دلیل درگیری بیشتر با آلاینده های جوی و چالش های محیطی در بلند مدت خودنمایی بیشتری دارد .

 

اگرچه شاید شستشوی چند باره نمای یک سازه به زعم برخی عملی افراطی باشد اما ساختمان هایی وجود دارند که چنانچه دارای نمای زیبا ، تمیز و درخشان نباشند ، کاربری خود را از دست داده پیامدهای نامطلوبی به بار خواهند آورد .

 

به عنوان مثال نمای یک فروشگاه زنجیره ای ، یک نمایشگاه اتومبیل ، یک گالری هنری ، یک مجسمه شهری یا یادبود ، خانه ای ثبت شده در گنجینه های آثار باستانی و ده ها نمونه دیگری که مخاطبین و بینندگانش مجذوب زیبایی آن ها می شوند ، چنانچه دارای ظاهری آلوده باشند ممکن است به کاهش بازدهی مالی برای صاحب امتیاز خود و همچنین عدم جلب رضایت افرادی که به مشاهده آن آمده اند بیانجامد .

 

از این روست که گفته می شود نماشویی دوره ای به عنوان عملی که در فواصل زمانی معین و با استفاده از سخت افزارهای پیشرفته به زدودن آلودگی ها می ‌پردازد باعث می‌شود تا در بلند مدت آثار مثبتی نمایان شده و به نوعی خرج استفاده از این خدمت نیز در اثر اعمال آن بازگردد .

اگرچه تمیز کردن ظاهر یک ساختمان یک طبقه و یا طبقه همکف این بنا به ویژه در واحدهای تجاری که دسترسی به همه قسمت های آن امکان‌پذیر است ، کار بسیار پیچیده ای نیست- مانند نمایندگی یک برند پوشاک- اما باید سرعت عمل ، هزینه و کیفیت کار را نیز در نظر داشت .

در راستای نماشویی دوره ای ، پاک کردن شیشه یک مغازه به صورت روزانه به کمک شیشه شوی و روزنامه عملی است که سال ها میان کسبه کشور رواج داشته و علاوه بر این که آثار مثبتی داشته ، به عنوان راه حلی موقت ، موثر نیز به نظر می رسد .

در کنار تایید چنین اعمالی ، نماشویی دوره ای به موازات تمیزکاری های ساده عمل شده و باعث می شود تا برخی از عوامل نامطلوب و زائده هایی که مواد شوینده قابلیت و توانایی از بین بردن آنها را ندارد به سادگی از روی سطح محو شده و نمای مورد نظر و زیبایی روز اول خود را باز یابند .

در ادامه لازم است تا به ذکر دو نکته دیگر در خصوص نماشویی دوره ای بپردایم :

اولاً اینکه این کفسابی یا نماشویی دوره ای که ما از آن صحبت می کنیم لزومی ندارد تا روزانه ، هفتگی و ماهانه باشد، در نتیجه چنانچه فاصله ۶ ماه یکبار را نیز برای نماشویی ساختمان محل زندگی یا کار خود در نظر بگیریم ، باز هم توانسته ایم هدف نماشویی دوره را محقق کرده و زیبایی را به ساختمان خود بازگردانیم .

از سوی دیگر در خصوص مثلث کیفیت ، زمان و هزینه این کار نیز می توان گفت که در مقایسه با سایر روش‌های تمیز کردن نما ، استفاده از روش های شست و شوی مدرنی که بواسطه واترجت انجام می‌پذیرد دارای بهترین خروجی می باشد ، از نظر زمانی هم می ‌توان گفت که با همان شدتی که آب و مواد خورنده از دهانه نازل واتر جت خارج می‌شوند ، با همان سرعت هم این کار پیش می‌رود و در نهایت در خصوص هزینه‌های آن نیز می‌توان گفت که با وجود متغیر بودن آن ، هزینه انجام شده هرچقدر هم که باشد معمولاً به صورت نتیجه میزان زیبایی به دست آمده به مجموعه باز می‌گردد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *