قیمت کفسابی پارکت

قیمت کفسابی پارکت

در این یادداشت قصد داریم تا در خصوص قیمت کفسابی پارکت صحبت کنیم ، اما پرداختن به مقدمات این عمل پیش از محاسبه مواد مصرفی و حق الزحمه اپراتوران کفسابی ضروری می باشد .

شاید بتوان پارکت کردن سطوح افقی را کفپوشی همانند کاشی کاری دیوار یا آینه کاری سقف های ابنه قدیمی دانست ، با این تفاوت که قطعاتی که پازل گونه در کنار یکدیگر می چینیم به چای مربع های سفالی یا تکه های برنده آینه ، عموماً مکعب مستطیلی هایی چوبی هستند که با اسلوب و قاعده مشخصی کنار یکدیگر می نشینند .

برای ضرب المثل « هرکه را طاووس خواهد جور هندوستان کشد » مصادیق فراوانی وجود دارد اما اگر بخواهیم محفل صحبتمان را به راه و ساختمان ، پوشش سطوح و ساب زنی آن ها محدود کنیم ، بی تردید استفاده از پارکت و اِعمال آن مثال خوبی در این رابطه خواهد بود . پارکت و جلایی که به یک بنای مسکونی ، واحد اداری یا تجاری می دهد ، با هیچ پدیده دیگری قابل مقایسه نیست . شاید شما از بهترین سنگ مرمر برای پوشاندن سطوح مذکور استفاده کنید ، اما سنگ مرمر دارای چنان انعطاف و تنوعیست که ممکن است همان سنگ را در کف پارکینگ یا دیوار حیاط یکی از همسایگان خود ببینید . اگرچه کفپوش هایی با طرح چوب و نقوش پارکت هم طرفداران زیادی دارند ، اما لایه های پلاستیکی آن ها هم ویژگی هایی دارد که سطح این پدیده را در همان حد مصنوعات پلاستیکی نگه می دارد ، شاید استفاده از اپوکسی و رزین و نقش های دیجیتالی که بواسطه آن می توان به وجود آورد نیز مطلوب افراد فراوانی باشد ، اما نباید فراموش کرد که آن ها جلوه ای آنتیک نداشته و همگام ، همسو و هماهنگ با زندگی مدرن قرن بیست و یک می باشند ، با صرف نظر از سرامیک و موزاییک که هریک می توانند گزینه های خوبی برای پوشاندن فضای مد نظر ما باشند ، بی تردید پارکت محصولی شیک تر ، کلاسیک ، پر صلابت ، خوش رنگ و لعاب و صد البته با شرایط سخت تر نگهداری می باشد .

می دانیم که کفسابی پارکت غالباً به منظور اهداف ترمیم صورت می پذیرد و اشخاصی که به دنبال قیمت کفسابی پارکت هستند کم پیش می آید که به منظور افزودن لایه های فوقانی دست به پرداخت پارکت خود بزنند ؛ این عمل از این روی غیر منطقی می رسد که لایه پارکت دارای ارتفاع مشخصیست ، لایه ای که روی آن می آید نیز دارای عرض خاصی بوده و همه اینها بر روی بستری اولیه (مثلاً موزاییک در خانه های قدیمی سازتر) اعمال شده اند ، در چنین حالتی کارفرما و کارشناس کفسابی به خوبی می توانند محاسبه کنند که این همه لایه علاوه بر کاهش فاصله کف تا سقف ، ممکن است بنا به وزنی که دارند اندکی نیز نشست غیر همسان کنند ، به همین دلیل – باز هم تاکید می شود که اگر هدف افزودن لایه ای اضافه باشد – لایه پارکت های مذکور بکلی کنده می شوند .

اما اصل موضوع قیمت کفسابی پارکت به زمانی بر می گردد که سازه ای برای اولین بار به این پدیده مجهز و با آن مزیّن شده است و نیاز به ساب دارد . با فرض اینکه دستگاهی که چوب را به قطعات یک شکلی تبدیل کرده است هیچ تلورانس و اشتباهی نداشته باشد – که معمولاً چنین نیست – خطای انسانی نصّاب پارکت سبب می شود تا قطعات کوچک و بزرگ ، غیر همتراز ، غیر موازی با یکدیگر ، مملو از حفره و شیار و آماده برای پذیرش عوامل نامساعد گوناگون پشت سر هم صف بکشند . در همین رابطه ، کفسابی به عنوان عملی که به یکدستی سطوح می پردازد ، در مرحله اولیه (که ممکن است چند بار تکرار شود) با کمک لقمه هایی سخت سطح را تراشیده تا ناهمواری محسوس و نامطلوب آن از بین رود . با ادامه مراحل ، از سختی لقمه ها رفته رفته کاسته شده و به جلا و درخشندگی بیشتر سطح منتهی می شود . استفاده رزین و سایر محصولات سّیال پلیمری به منظور پر کردن ناخنک ها ، ترک ها ، شیار ها و حفره ها نیز در کنار ساب مرحله آخر سبب می شود تا سطحی زجاجی روی چوب به وجود آمده و نظر هر مخاطبی را جلب نمیید .

و اما قیمت کفسابی پارکت ، این بهای پرداختی به ازای هر متر مربع محاسبه می گردد ، پس هرچه متراژ بیشتر شود ، هزینه کلی نیز بیشتر می شود اما ممکن است به عنوان آپشن های فروش به ازای هر متر مربع با تخفیف در قیمت همراه باشد .  بدیهسیت که همه کارفرمایان دارای پارکتی با یک کیفیت و عمر مشابه نیستند ، از سویی دیگر آنچه به دنبالش می گردند نیز با هم متفاوت است ، پس نمی توان قیمت کفسابی پارکت را در دل یک جدول جای داده و مبلغی نهایی برای آن متصور شد . در نهایت گفتنیست که دیدار حضوری کارشناس مجموعه از فضای مورد نظر و یا دریافت تصویری از مکان مذکور ، حداقل پیشنیاز هاییست که برای قیمت گذاری لازم است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *