سنگسابی ایتالیایی

سنگسابی ایتالیایی

سنگسابی ایتالیایی : در همه مشاغلی که به نحوی مبادله کالا در آن ها انجام می شود ،  فروشنده در ازای دریافت مبلغی مشخص محصولی را به خریداران اهدا می کند . با وجود اینکه ممکن است عرضه کنندگان مختلف محصولی مشابه را با تلورانس قیمتی قابل توجهی عرضه دارند ، اما باز هم این مبالغ با تصورات خریداران فاصله چندانی ندارد . به عنوان مثال اگر شما در پی خرید یک یخچال با مدل و مارک خاصی باشید ، چنانچه به بورس لوازم خانگی مراجعه کنید ، حتی اگر این کالا را در فروشگاه های مختلف با قیمت های گوناگون بیابید ، باز هم در ازای پرداخت مبلغی در رِنجی مشخص می توانید آن را تهیه نمایید .

این درحالی است که در امور خدماتی که در ازای مبلغی که متقاضی پرداخت می کند خدمتی از سوی مجموعه ارائه دهنده تقدیم حضور وی می شود ، معیار و شاخصی برای ارزیابی کار مورد وجود ندارد . به عنوان مثال در همین امور سنگسابی و کفسابی ، چنانچه کارفرما در پی ساب زنی منزل یا محل کار خود باشد ، چه معیاری وجود دارد تا کار انجام شده توسط اپراتور را بواسطه آن بررسی نماییم ! آیا شاخصی وجود دارد که بگوییم این اقدامات چه نمره ای گرفته اند ؟

یا در نمونه ای دیگر اگر کفسابی قیمت هزار تومان به ازای هر متر مربع را پیشنهاد می دهد ، در حالیکه همکار وی در مجموعه دیگر به ازای هر متر مربع ۵۰۰۰ تومان از شما می گیرد ، به کدامیک مراجعه خواهید کرد ؟

اگر تنها مسائل مادی مد نظرمان باشد بی تردید مورد اول گزینه ایده آل ماست ، اما نباید فراموش کرد که این تفاوت قیمت به تفاوت کیفیت کار نیز می انجامد . به عبارتی دیگر ممکن است در گزینه اول تنها ناهمواری ها و اختلاف سطوح بین قطعات سخت از بین برود در حالی که در حالت دوم ممکن است به اندازه ای سطح زیر پایمان صاف و صیقلی شود ( سنگسابی ایتالیایی ) که بتوانیم تصویر خود را در آن ببینیم . در نتیجه همانطور که مبلغ ۵ برابری مورد دوم با گزینه اول یکی نیست ، می توان احتمال داد که خروجی کار آنها هم با یکدیگر یکسان نمی باشد .

در این رابطه اگر بخواهیم مرحله آخر و حد اعلایی برای کف سابی به ویژه کفسابی سنگ در نظر بگیریم ، این مرحله بی‌تردید کفسابی و سنگسابی ایتالیایی نام دارد .

در سنگسابی ایتالیایی ابتدا سطح سنگ سطوح یکدست می شود ، بدین معنا که قطعاتی که در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند از همسایه خود بالاتر یا پایین‌تر نبوده و همگی در یک خط قرار داشته باشند . در ادامه کار هرچه اختلاف سطوح کمتر می شود ، نمره لقمه های کفسابی نیز کاهش یافته و تکه برداری از سطح با ظرافت بیشتری انجام می پذیرد .

 

بسیاری از کارفرمایانی که در پی کفسابی محیطی خاص هستند با رسیدن به این مرحله دستور توقف را صادر کرده و کار را تمام شده می داند ؛ عملی که دلیل آن از یک سو می تواند کمبود بودجه ، زمان و اضطرار کفسابی و از سوی دیگر به عدم اطلاع کافی مشتری از امکان پیشرفت عملیات می باشد .

اگرچه در پایان مرحله دوم عموم سطوح سنگی به زیبایی و درخشندگی حداکثری خود نرسیده اند ، اما اگر واقع بین باشیم در شرایط ایده آلی قرار داشته و نمره قابل قبولی می گیرد . با این حال بسیاری از مشتریانی که با آنها سر و کار داریم بسیار کمال گرا بوده و در پی زیبایی و تلالوی بی همتای مکان مورد نظرشان می باشد. اینگونه کفسابی ها که بیشتر در سازه های های لوکس و نوساز خودنمایی می‌کنند ، سطح زیرین مکانی را در بر می گیرند که احتمالاً اشیای گران قیمتی را در خود جای داده است ، پس علاوه بر بازتاب تصاویر آن ها در خود و دوچندان کردن نور محیط ، باید با جلال و شکوه آن نیز همخوانی داشته باشد .

حال چنانچه سنگسابی ایتالیایی یا آیینه ای شدن کف در این مقطع – که به معنای زجاجی شدن سطح و امکان انعکاس تصاویر با کیفیتی بالا می باشد –  محقق‌ شود ، بی تردید حد آخر کفسابی اعمال شده و سطح مذکور توانایی خودنمایی بیش از آن را در اثر ماحصل فعالیت های کفسابی زعفرانی نخواهد داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *