ساب و لاک پارکت

ساب و لاک پارکت

ساب و لاک پارکت : شاید اگر روزی فرا رسد که انسان به فناوری ساخت محصولی که هیچگاه خراب نشده ، تمام نشود و یا آسیب نبیند هم برسد ، بواسطه منافعی که در خدمات پس از فروش – اعم از حق الزحمه تعمیر ، ترمیم و تعویض قطعات – و فروش محصولات جدیدتر خود دارد ، هیچگاه آن را عرضه نکند . تا آن روز باید اطمینان داشت که هرآنچه در اطراف ماست و به عنوان کالا یا خدمت از آن بهره می جوییم ، دارای عمری مفید بوده که با به سر آمدنش ملزم به ابتیاع نمونه ای جدید از آن و یا تعمیرات اساسی چندباره هستیم .

در همین رابطه ، پارکت به عنوان نوعی کفپوش که از جنس چوب درختان بوده و عموماً در قالبی مکعبی مستطیلی عرضه می شود هم پس از مدتی گرفتار قانون نانوشته فوق می شود . پارکت از آن دست مصالح و پدیده هاییست که در نوع خود کباده زیبایی کشیده و هیچکدام از نمونه های مصنوعیش تا کنون نتوانسته اند آن را به چالش بکشند . استفاده از این محصول در سطوح افقی برخی منازل – که در گذشته در انحصار متوملین بوده و در حال حاضر نیز مشتریان خاص خود را دارد – فروشگاه های لوکس ، رستوران و کافه های خاص و گالری های نامدار به خوبی گواه این مساله می باشد که متقاضیان اعمال و استفاده از این محصولات در گروهی ویژه از طرفداران صحنه آرایی جای می گیرند . این افراد با اینکه می دانند با چه ماده حساسی طرف هستند ، با اینکه می دانند این محصول در برابر آب واکنشی محسوس داشته و باد می کند ، با اینکه می دانند در اثر کشیده شدن اشیاء روی آن خط و خشی به یادگار می ماند و با اینکه می دانند هزینه هایی جانبی ترمیم این عوامل نامطلوب در انتظار آنهاست ، باز هم جذب تلألو و ساختار شکوهمند این پدیده شده و از آن بهره می جویند .

همانطور که گفته شد حساسیت بالای پارکت سبب می شود تا ناهنجاری های فراوانی نیز برای آن به وجود آمده و از آن مهمتر نیاز به رفع این مشکلات بیش از سایر محصولات مشابه آن خودنمایی کند . به همین دلیل بسیاری از افرادی که آمادگی این مشکلات را ندارند ، از این فرآورده چوبی زده شده و عیوب آن را بیش از محاسنش می بینند . ساب و لاک پارکت به عنوان مجموعه اقداماتی ضروری که شرایط ایده آل این نوع کفپوش را به آن باز می گردانند ، به عنوان یکی از اقدامات کفسابی زعفرانی در این یادداشت مورد بررسی قرار خواهند گرفت .

می دانیم که پارکت ها دچار مشکلات فراوانی می شوند که لق شدن آن ها ، ایجاد درز میان قطعات مختلفشان ، پف کردن ، رنگ پریدگی ، ایجاد خط و خش ، فرو رفتگی در اثر ضربه ، گم شدن و شکستن آن ها بخشی از رایج ترینشان می باشند . در چنین شرایطی گروه های متخصص – از جمله مجموعه پیش روی – در وهله اول به تثبیت جایگاه هریک از این قطعات می پردازند . جایگذاری قطعات جدید به جای نمونه های مفقودی و ترک برداشته ، زدودن چسب زیر قطعات شل و بارگذاری مجدد آن ها با مواد چسبنده جدید ، پر کردن فاصله میان آن ها و حصول اطمینان از صحت و استواری همه قطعات گام اول ساب و لاک پارکت می باشد .

پس از این مرحله ، کفسابی ظریف ، دقیق و خطی سطح مذکور سبب می شود تا قطعات تازه وارد با نمونه های قدیمی تر هم سطح گردند ، اگر رنگ کف به نحوی غیر یک دست پریده باشد – که معمولاً چنین است – به شمایلی مشابه در آیند ، اگر قسمتی از سطح دارای ناخنک و فرو رفتگی در اثر ضربه باشد با سایر نقاط هم تراز گشته و در نهایت سطح مذکور یکدست و صاف شود .

با اطمینان از یکدستی کف که خود طی چند مرحله ساب خوردن حاصل می شود ؛ ساب و لاک پارکت با اعمال لاک ، روغن یا الکل پارکت وارد مرحله آخر خود می شود . این مرحله همچون سلفونی روی غذا یا گلسی روی تلفن همراه ، علاوه بر اینکه از زیبایی اثر نمی کاهد ، بلکه به افزایش ایمنی آن نیز کمک می کند ، با این تفاوت که بواسطه درخشندگی این مواد ، زیبایی محصول مورد نظر ما چندین برابر نیز می شود .

در نهایت گفتنیست که ساب و لاک که با توجه ویژگی های ساختاری سطح ممکن است تا 15 زیر مرحله نیز برسد ، می تواند تا سال های بعد که این پوشش نیز ضعیف و محو گردد ، از هسته پارکت محافظت کرده و به عمر آن بیافزاید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *