کفسابی

درباره کفسابی

کفسابی
کفسابی به مجموعه اعمالی اطلاق می شود که در آن به ساب و سایش سطحی سنگی یا گرانیتی ، با استفاده از دستگاه های «فلور پولیشر» ، به منظور حصول زمینی هموار و یکدست پرداخته می شود . این عمل علاوه بر همسطح کردن قطعات موزاییک ، گرانیت ، سنگ و … سبب پر شدن فضاهای خالی میان آن ، از بین رفتن لکه های رنگ – سیمان و … ، سهولت در تمیزکاری ، درخشندگی سطح و افزایش عمر آن می شود .
دستگاه های
کفسابی با برق تک فاز و ۳ فاز کار می کنند ؛ کفساب های ۳ فاز با توجه به قدرت بیشتر ورودی ، خروجی بهتر و بیشتری نیز دارند اما استفاده از این دستگاه ( با توجه به الزام وجود برق ۳ فاز مورد نیاز) در همه جا میسر نیست  . از مهمترین مراحل کفسابی می توان به ساب با لقمه 46 در اولین قدم و یکدست شدن سنگ ها اشاره کرد . در مرحله بعدی و برای پر کردن درز میان سنگ ها و حفره های احتمالی از لقمه60 و 120 برای ساب استفاده می شود . ساب بعدی با لقمه درجه بالاتر و برای از بین بردن خطوط مراحل قبلی استفاده می شود . از ساب های مرحله بعد ، می توان به سابش با لقمه های 600 ، 800 و سیناکس اشاره کرد .
شاه بیت غزل
کفسابی نیز به زعم خیلی از کفسابان کار کشته ، ساب ایتالیایی یا آینه شدن می باشد . در این مرحله که جمع بندی همه امور انجام شده می باشد ، سطح پرداخت شده با استفاده از لقمه های خاص و مواد افزودنی به شفافیت سطح منجر شده که نقش بسزایی در بازتاب نور و زیبایی سالن مورد نظر ایفا می کند .
از دیگر متد های نوین
کفسابی نیز می توان به کفسابی با فرچه سیمی ( سابی خشن و کم ظرافت که به دلیل صیقلی نبودن ، گرد و غبار و آلودگی را به خود جذب می کند ) ، سابیدن کامل (لایه برداری یکنواخت در چندین مرحله و آینه کاری)  و سابیدن با زرین ( پر کردن حفره های ذاتی سنگ و ساب آن پس از خشک شدن ) اشاره کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *