نماشویی و نماشویی ساختمان

نماشویی : وجود برجهای بزرگ و ساختمان های بلند با پیشرفت معماری و تکنولوژی ساختاری امری عادی تلقی می گردد جهت نظافت آن می بایست از عملیات نماشویی استفاده نمود که این کار براحتی در این دوره صورت میگیرد.

نماشویی و نماشویی ساختمان

در وهله اول بلند ساختن ساختمان ها و برجها برای سازندگان و همچنین استفاده کنندگان بسیار خوب و عالی جلوه میکند.اما بعد از مدتی شستشوی نمای این ساختمان های بلند برایشان یک معظل به حساب خواهد امد.اما یک راه حل برای آن وجود دارد .نماشویی با استفاده از روش ها و متد های خاصی می تواند نمای ساختمان شما را به صورت کامل و بدون نقص تمیز کند.

نماشویی

تلفن تماس : 09123182652

وجود گرد و غبار ، آلودگی به وجود آمده از مصرف سوخت های فسیلی ، بارش باران های اسیدی و پدیداری لکه هایی که در اثر ترکیب شدن با عوامل قبلی به وجود می آیند ، رنگ پریدگی اجسام در اثر تابش مستقیم نور خورشید ، فضولات پرندگان و خواص خورندگی این عوامل نامطلوب ، وجود موجودات ذره بینی اعم از قارچ ها و باکتری ها ، افشانه شدن ناخواسته رنگ بر روی یک سطح عمودی و ده ها عامل نا مطلوب دیگر ، عمده ترین دلایلی هستند که سبب می شوند تا یک بنا ظاهر پاک و زیبای خود را از دست داده و به بستری برای جمع شدن آلاینده ها تبدیل گردد .

نماشویی ساختمان

برای اینکه به شرایط موجود پی برده و میزان آلودگی های محیط اطراف خود را بسنجیم ، تنها کافیست به خودرویی که چند روز در محیط اطراف خانه یا محل کارمان پارک شده و حرکتی نداشته است توجه کنیم . با عنایت به این مثال ساده خواهیم دید که عدم حرکت یک محصول ساخت دست انسان در مدتی کم چه پیامدهایی را برای آن به همراه خواهد داشت ، حال اگر این پدیده ساختمانی با ابعاد چند برابری یک خودرو باشد چه سرنوشتی در انتظارش خواهد بود !

حقیقت تلخی که در خصوص ساختمان های اطرافمان وجود دارد این است که گاهی آلودگی در آن ها چنان نهادینه و کهنه می شود که دیگر قادر به دیدن آن ها نبوده و این ناهمخوانی ها را بخشی از وجود نمای سازه تصور می کنیم . به عنوان مثال سیاه شدن آجر نماها ، سطوح بتنی و سیمانی و همچنین سنگ های زینتی با وجود نحوه بازتاب نورشان به چشم نیامده و به دلیل اینکه به مرور زمان به وجود آمده اند ما را متوجه خود نمی کنند ؛ این در حالیست که نماهای شیشه ای کاملاً بر عکس بوده و چه برای ساکنین یک بنا و چه برای ناظرینی بیرونی که خارج ساختمان را می بینند به وضوح قابل دیدن است .

با صرف نظر از جنس این محصولات ، نمای سازه ما به عنوان پوشش و لباس آن ، نشان دهنده میزان حساسیت ساکنینش به تمیزی و پاکیزگی می باشد ، عملی که علاوه بر بهبود شرایط دیداری یک ساختمان ، به افزایش سلامت روحی و جسمی افراد در ارتباط با آن نیز می انجامد ، به همین دلیل باید به دنبال روشی ایمن ، مقرون بصرفه ، سریع و با کیفیت برای تمیزی این سطوح باشیم .

 

کفسابی

 

نماشویی عبارتست از شستن نمای ساختمان های بلند که به راحتی نمی توان جهت نظافت آن از روش خاصی استفاده نمود .در نماشویی افراد با مهارت بالا با استفاده ار کمربند های ایمنی و طناب و گاها تجهیزات صخره نوردی می توانند به ارتفاعات بروند و مکان دلخواه را پاک کنند. البته جنس نما و ارتفاع ساختمان دو موضوع بسیار مهم در انجام و چکونگی نما شویی می باشد ممکن است نما شما آجری باشد و یا اینکه از شیشه باشد.به طور کلی هر نمایی روش خاصی برای پاک کردن و نماشویی خواهد داشت.

به کار گیری مواد نانو در نماشویی :

حتما شما هم کلمه نانو را بسیار شنیده اید.این کلمه در این مقاله هم کاربرد هایی دارد که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد و و یژگی آنرا برای شما بر خواهیم شمرد.

استفاده از مواد شوینده نانو در بحث نماشویی بسیار پرکاربرد است  .به طوری که تمامی شرکت هایی که در نماشویی فعالیت می کنند از مواد شوینده نانو بهره می برند.مواد شوینده نانو که در نماشویی به کار میروند بسیار بهتر از مواد شوینده معمولی نما را تمیز میکنند. هدف اولیه در بکاربردن مواد شوینده نانو تمیزی و از بین بردن آلودگی های نما می باشد.مزیت دیگر استفاده از مواد شوینده نانو در نماشویی ماندگاری بیشتر آنهاست .البته این ماندگاری در نماشویی در درجه بالایی قرار ندارد و فقط 20 درصد نسبت به مدل قدیمی ماندگاری بیشتری دارد.

کفسابی رعفرانی ، راه حلی که در نماشویی مورد استفاده قرار می گیرد عایق هایی از جنس نانو است که باعث تمیزی ماندن بیشتر نماها و شیشه ها شده.

امیدواریم از این مقاله در بحث نماشویی لذت برده باشید و بتوانید از آن حداکثر استفاده را کرده باشید.

نماشویی به پاکیزگی نمای یک ساختمان می انجامد ، در نتیجه این عمل مسیر و حصول تمیزی و درخشش پوشش یک بنا هدف ماست . حال چنانچه این هدف را به یک مقصد تشبیه کنیم ، راه های زیادی برای رسیدن به آن وجود دارد ، لذا نماشویی به عنوان یک مفهوم کلّی و نه یک عمل واحد ، به هر اقدامی که به زدودن آلودگی ها از تن یک ساختمان منتهی گردد ، گفته می شود .

در همین رابطه زمانی شما برای رسیدن به مقصد خود می توانید از اتوبوس یا مترو استفاده کنید ، قادر خواهید بود تا با خودروی شخصی ، دربستی یا تاکسی مسیر را بپیمایید ، پیاده روی هم شما را به مقصدتان رسانده و استفاده از موتور سیکلت نیز نتیجه مشابهی را در بر خواهد داشت . با توجه به این مثال ، اگرچه ظاهراً همه روش ها یک خروجی مشابه دارند ، اما آیا میزان راحتی ، میزان تنش های ذهنی و جسمی ، زمان انجام کار ، کیفیت و چالش های سر راه و صد البته هزینه های انجام آن ها یکیست ؟! بی تردید خیر . در نتیجه این عوامل سبب می شوند تا با وجود یک هدف واحد در سر راه نماشویی ، روش های متنوعی برای رسیدن به آن تعریف و استفاده گردند .

در همین اثنا ، اپراتور یا کارشناس شستشوی نما به عنوان فردی که هم با جنس پوشش های مختلف آشنا بوده و هم به فنون نماشویی آشناست ، پس از برآورد شرایط کار تعیین می کند که مثلاً این نما با یک ابر نمناک و مواد شوینده تمیز می شود ، نیاز به استفاده از واتر جت دارد یا آخرین درجه سختی سند بلاست است که می تواند این آلاینده ها را از بین ببرد . از سویی دیگر ، باز هم این متخصص است که با دیدن ویژگی های ظاهری ساختمان ، جنس ، ارتفاع ، عرض ، افزونه های خودِ سازه ، ویژگی های کوچه یا خیابان بنا و … می گوید که با استفاده از راپل و طناب ، کلایمر ، بالابر یا داربست کارش را پیش می برد . ناگفته نماند که میزان بودجه تخصیص داده کارفرما و میزان انتظار وی از درخشندگی نما (مثلاً همین که آلودگی محسوسی نداشته باشد کافیست یا بالاترین درجه پاکیزگی و درخشش را از مجموعه طرف قرارداد بخواهد) در نحوه انجام کار بسیار تاثیر گذار است .

تا بدین جای کار دانستیم که نماشویی مصادیق فراوانی داشته و بواسطه روش ها و ابزارآلات گوناگونی تحقق می یابد ، اما با این حال بیشتر شنوندگان عام یا حتی افرادی که خود دستی بر آتش شست و شوی نما دارند ، پس از شنیدن این نام به یاد نازل واتر جت افتاده و نماشویی با کمک فشار آب را از مقابل دیدگان خود می گذرانند .

این وسیله که نام صحیح تر آن Power washing ، Pressure washing یا دستگاه شوینده پرفشار می باشد ، محصولی متشکل از یک پمپ آب ، یک منبع تغذیه یا موتور و نازل آن می باشد که پس از بالا بردن فشار مایع در خود ، سبب می شود تا مایع شوینده ، آب و محلول های شیمیایی از تنها مجرای پیش روی خود که همان حفره سر شلنگ می باشند از دستگاه خارج شوند . طبیعتاً همه محصولاتی که نام واتر جت را یدک می کشند وسایلی مخصوص نماشویی نمی باشند که در مواردی این فشار به حدی زیاد است که شیشه های قطور ، سنگ و فلرات را همانند جسمی نرم برش می دهد و یا همانند محصولاتی که در کارواش های دستی می بینیم ، مناسب زدودن لکه های نچندان قدیمی و هدایت جریان شوینده ها می باشند . این در حالیست که اگر واتر جت نماشویی به عنوان حد وسط دو حالت فوق که به لایه برداری سطوح می پردازد روی خودرویی اعمال شود ، حتی خطر آسیب دیدگی بدنه و پریدن رنگ ، این وسیله نقلیه را تهدید می نماید .

در ادامه گفتنیست که دستگاه های مورد نظر ما از نظر فشار به سه دسته نیمه فشار قوی ، فشار قوی و فوق فشار قوی ، از نظر نوع منبع تغذیه به سه گروه الکتریکی ، بنزینی و با سوخت دیزلی و نهایتاً از نظر دمای آب خروجی به دو دسته آب سرد و گرم تقسیم می شوند که دست اپراتوران آن ها – از جمله نماشویی ها – را  برای انتخاب وسیله ای کاربردی و مقرون به صرفه باز می گذارند .

کفسابی,کفسابی زعفرانی,کف سابی,تعرفه کفسابی,کفسابی در تهران,کفسابی چیست,نماشویی,سنگسابی,انواع کفسابی,مزایای کفسابی,کفسابی سرامیک,کفسابی موزاییک

بهینه سازی سایت توسط سئویاب

سئو سایت